location
Харків, вул. Воробйова, 4 - корпус №1
Харків, вул. Пушкінська, 30Б - корпус №2
Записатися на прийом Особистий кабінет person

Лікування жіночого безпліддяМетоди лікування жіночого безпліддя репродуктолог призначає залежнос від виявленої причини безпліддя:

     1. Лікування ендокринного безпліддя — корекція гормонального статусу, — полягає в прийомі медикаментозних препаратів, спрямованому на нормалізацію роботи ендокринної системи. Метою є відновлення овуляції. Вибір медикаментозних засобів залежить від природи розладів. Завдяки прийому правильно підібраних гормональних препаратів лікування проходить досить успішно — овуляція відбувається у 85% випадків.

     2. Штучна інсемінація. Цей метод використовується виключно при нормальній прохідності маткових труб, оскільки запліднення яйцеклітини при такому методі відбувається в самій трубі — так само, як і при природному зачатті. Така репродуктивна технологія полягає у введенні лікарем у порожнину матки жінки спеціально обробленої та отриманої попередньо сперми. Штучна інсемінація проводиться з використанням сперми чоловіка або донора.

     3. Ендоскопічна хірургія. У деяких випадках для настання вагітності доцільно усунути ту чи іншу патологію матки або маткових труб хірургічним методом. За необхідності оперативного втручання для лікування жіночого безпліддя використовують лапароскопічний або гістероскопічний доступи, оскільки вони є найменш травматичними для організму. Лапароскопія та гістероскопія успішно застосовуються для усунення спайок, видалення кіст яєчників, лікування полікістозу яєчників, поліпів, при непрохідності маткових труб, ендометріозі тощо.

     4. Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ, запліднення in vitro, запліднення в пробірці)..Ця репродуктивна технологія застосовується при непрохідності або відсутності фалопієвих труб, ендометріозі, а також при деяких видах маткової патології та чоловічому безплідді.

При ЕКЗ запліднення яйцеклітини відбувається в лабораторних умовах, а не в організмі жінки. Для отримання відразу декількох яйцеклітин призначається спеціальна гормональна терапія з метою зростання великої кількості ооцитів. Дозрілі яйцеклітини вилучаються з яєчника під час пункції під контролем УЗД, після чого вони поміщаються в спеціальне середовище, де до них додають оброблені сперматозоїди для запліднення. Якщо ж сперматозоїдів мало, їх активність знижена або є інші показання, ембріолог вдається до процедури ICSI — ін'єкції сперматозоїда в цитоплазму яйцеклітини, для якої відбирається найбільш швидкий і морфологічно нормальний сперматозоїд.

Запліднені яйцеклітини під контролем ембріолога розвиваються протягом 3–5 діб у спеціальному інкубаторі. Коли ембріони досягають певної стадії розвитку, їх переносять до порожнини матки. Через 14 днів після перенесення жінка здає аналіз на ХГЧ (гормон вагітності) у крові, який вказує на наявність вагітності. Такий метод лікування безпліддя набув значного поширення в зв'язку з високою ефективністю — близько 50% жінок досягають довгоочікуваної вагітності після цієї процедури. Вагітність після ЕКЗ практично нічим не відрізняється від звичайної вагітності.

Окрім проблем безпліддя репродуктолог-гінеколог клініки «Доктор Алекс» також лікує порушення менструального циклу, працює з проблемами невиношування вагітності, попередження небажаної або планування довгоочікуваної вагітності.

Запис на прийом