location
Харків, вул. Воробйова, 4 - корпус №1
Харків, вул. Пушкінська, 30Б - корпус №2
Записатися на прийом Особистий кабінет person

Реабілітація після операціїБудь-яка операція вимагає обов'язкових відновлювальних заходів. По-перше, без допомоги фахівців людині дуже складно самостійно повернутися до звичного способу життя. По-друге, без певного комплексу занять є великий ризик розвитку ускладнень, викликаних нерухомістю. І не тільки фізичних (атрофія м'язів, пролежні та ін.), а й психологічних.

Головне завдання післяопераційної реабілітації — усунути біль, запобігти розвитку ускладнень, повернути тимчасово втрачені функції, гарне самопочуття і душевний комфорт.

Коли починати післяопераційну реабілітацію

Чим раніше, тим краще. Реабілітація має починатися в перші дні після операції і тривати доти, поки не буде досягнутий позитивний результат.

Етапи післяопераційної реабілітації

 1. Відновлення пацієнта після операції починається з консультації реабілітолога, у процесі якої проводяться структурно-функціональні тести, оцінюється можливість відновлення втрачених функцій або наявність прихованих функціональних порушень.

  У кожному конкретному випадку формується індивідуальний план реабілітаційних заходів. За необхідності призначаються додаткові дослідження і консультації профільних фахівців: невролога, ендокринолога, кардіолога, ортопеда-травматолога, гінеколога, уролога та ін.

 2. Відновлюємо м'язові і зв'язкові функції та усуваємо больовий синдром, якщо такий є.
 3. Закріплюємо отримані результати руховою терапією за допомогою спеціальних технік, повертаємо пацієнту працездатність і якість життя.
 4. Формуємо комплекс профілактичних заходів у вигляді самостійних вправ у домашніх умовах і контрольних періодичних оглядів.

Методи реабілітації

 • фізична терапія
 • рухова терапія
 • остеопатія
 • кінезіотейпінг
 • акупунктура
 • аппаратная физиотерапия

Запис на прийом