location
Харків, вул. Воробйова, 4 - корпус №1
Харків, вул. Пушкінська, 30Б - корпус №2
Записатися на прийом Особистий кабінет person

Мамографія з томосінтезом

13.10.2021

У клініці «Доктор Алекс» при обстеженні молочної залози застосовується новий вид мамографії — цифровий томосинтез. Тепер не треба їхати за сучасною діагностикою до столиці або за кордон.

Що таке томосинтез 3D?

Це аналог КТ (комп'ютерного томографа) в діагностиці захворювань грудей. Сканування виконується під різними кутами з товщиною зрізу 1 мм, що дає змогу отримати об'ємне зображення і побачити тканини молочної залози з різних боків. Обстеження дає можливість виявити патологію на ранній стадії, провести диференціальну діагностику утворення. Завдяки цьому можна уникнути непотрібних обстежень та операцій, а у випадку злоякісного росту — виявити рак на ранній стадії, визначити мікровідкладення кальцію в тканинах і протоках (!), ділянки асиметрії та ущільнення (передракові маркери).

Показання

Мамографію з томосинтезом рекомендовано проходити в рамках профогляду всім жінкам старше 40 років не менше ніж одного разу на рік.

Крім того, обстеження необхідно при:

  • ущільненні в грудях
  • зміни форми молочної залози, ареоли або соска
  • патологічних виділеннях із сосків
  • збільшенні пахвових лімфовузлів
  • спадковій схильності до онкологічних захворювань репродуктивних органів
  • перед оперативним втручанням на молочній залозі, а також з метою контролю ефективності лікування доброякісних і злоякісних новоутворень

Обстеження максимально інформативне на 5–10 день менструального циклу. У період менопаузи — в будь-який день. Абсолютним протипоказанням є вагітність та період грудного вигодовування.

3D-мамографію з томосинтезом можна пройти в корпусі 1 (вул. Воробйова, 4).

Читайте також

Знайомтесь, дитячий хірург-уролог!

Знайомтесь, дитячий хірург-уролог!

15.09.2022

До нашої команди долучився Костянтин Пащенко, кандидат медичних наук, дитячий хірург, уролог, лікар вищої категорії. Костянтин Юрійович 15 років лікує..

Коли звертатися до пульмонолога

Коли звертатися до пульмонолога

10.09.2022

Пульмонолог проводить діагностику та лікування захворювань органів дихання – трахеї, легенів, бронхів. Найбільш поширеними хворобами є бронхіти, пневм..

Ендокринолог у Харкові

Ендокринолог у Харкові

20.08.2022

Ендокринна система підтримує роботу всіх органів, регулює обмінні процеси, відповідає за стан рівноваги в організмі. Збій в її роботі може призвести д..